71Маршал Сейму Польщі заборонив журналістам вхід до кулуарів. Як повідомляє Gazeta Wyborcza, за інформацією прес-служби польського парламенту, таке рішення було ухвалено для «підтримки порядку і безпеки».

Як стало відомо журналістам, 31 грудня 2015 року маршал Сейму Марек Кухчинський, який представляє правлячу партію «Право і справедливість», своїм розпорядженням вніс зміни до регламенту роботи Сейму, який забороняє журналістам доступ до кулуарів.

Наразі у прес-службі Сеймі не уточнюють офіційні причини заборони та не вказують термін дії таких обмежень.

Окрім того, у прес-службі Сейму повідомили, що розпорядження було видане на прохання «групи депутатів» (при цьому не зазначили, яких саме депутатів) і було ухвалене Конвентом сеньйорів Сейму. 

Видання нагадує, що востаннє доступ до кулуарів парламенту був обмежений у 2007 році. Тоді у Сеймі Польщі головуюче положення також займала партія «Право і справедливість».

Нагадаємо, у Польщі від початку року розгортається скандал, пов’язаний з ухваленням нової редакції закону про ЗМІ, який опозиційні політики та медіа-спільнота вважають загрозливим для свободи слова.

Закон про ЗМІ розкритикували в ЄС. Так, сьогодні, 13 січня, Єврокомісія розглядатиме це питання на своєму засіданні.

Окрім того, варто додати, що наприкінці минулого року польський парламент схвалив новий закон про Конституційний суд, який теж викликав хвилю обурення громадськості.