64Шестеро українських журналістів-розслідувачів повернулися з Польщі з новими матеріалами та враженнями. Про це розказали учасники проекту «Польська стипендія для журналіста-розслідувача», який проводять Асоціація польських журналістів (АПЖ) у партнерстві з Незалежною медіа-профспілкою України (НМПУ) та Національною спілкою журналістів України (НСЖУ).

За словами учасниці стажування головної редакторки порталу «Центр інформації про права людини» Ірини Віртосу, учасники могли познайомитися з досвідом польських колег і таким чином знайти відповіді на свої питання. «Моя тема – це недискримінація та працевлаштування людей з інвалідністю. Польські колеги мені дуже допомогли з контактами. Загалом, в Польщі приблизно такі ж проблеми у цій сфері, але в них хоча б вже активізований процес їх вирішення. Сподіваюсь, що їх досвід буде корисним для нас під час вирішення цих питань. У цьому проекті мені сподобався доволі гнучкий графік, адже ми мали час поспілкуватися з колегами, обговорити медійні проблеми, зустрітися з експертами по своїх темах, а також було достатньо вільного часу для написання власних матеріалів та дистанційної щоденної роботи», – наголосила журналістка. 

Як зазначив учасник стажування журналіст «Радіо Свободи» Сергій Андрушко, «Я хотів порівняти роботу канцелярій президентів Польщі та України – наскільки інформація про це є публічною, як виглядають регламенти, скільки це коштує, тощо. Завдяки польським колегам я зміг поспілкуватися з представниками канцелярії президента Польщі, вони розповіли мені багато цікавих речей. Загалом, у цьому стажуванні найважливішими були спілкування, комунікація та інформація, яку ми зібрали», – підкреслив він.

Стажування українських журналістів у Польщі стало можливим в рамках проекту «Польська стипендія для журналіста-розслідувача», який проводять Асоціація польських журналістів (АПЖ) у партнерстві з Незалежною медіа-профспілкою України (НМПУ) та Національною спілкою журналістів України (НСЖУ) за фінансової підтримки Програми Польсько-Американського Фонду Свободи «Перетворення у регіоні» – RITA, яку реалізує Фонд Освіти для Демократії. По завершенню стажування кожен учасник має провести журналістське розслідування, пов’язане із українсько-польською тематикою, а також 2 майстер-класи для студентів факультетів журналістики українських університетів. Крім того, у лютому 2016 року в Києві планується провести підсумкову конференцію для обміну досвідом серед стипендіатів та представників їхніх ЗМІ, для обговорення результатів та здобутків даного проекту.

Учасниками стажування стали переможці попередніх років Польсько-українського конкурсу журналістської майстерності. Нагадаємо, Польсько-український конкурс журналістської майстерності (партнерська ініціатива АПЖ, НМПУ та НСЖУ) з кожним роком набуває все більшої популярності серед медійників. Так, якщо у 2012 році на конкурс подали 43 роботи від 21 учасника, то у 2014 році було вже 59 учасників та близько 120 робіт.