gazeta-kyrym-pod-ugrozoj-zakrytija_1-486x352Другий тиждень в анексованому Росією Криму не виходить кримськотатарська газета Qirim («Къырым»), яка призупинила свою діяльність через відсутність фінансування від окупаційної влади Криму. 

За словами головного редактора видання Бекіра Мамутова, фінансувати видання повинен медіа-центр імені Ісмаїла Гаспринського (створений окупаційною владою Криму – ред.).

«Нас повинні фінансувати через цей медіа-центр. Однак він повною мірою поки не запущений… У нас борг зараз близько 130 тисяч рублів…», – розповів пан Мамутов. 

Він також додав, що у зв’язку з заборгованістю друкарня відмовилася видавати наклад газети.

За словами головреда, у так званому «Державному комітеті у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Республіки Крим» обіцяють дати редакції гроші, коли структура медіа-центру буде остаточно затверджена. Це нібито має відбутися до кінця 2015 року.

Бекір Мамутов вважає, що фінансуванню видання заважає те, що воно не є державним.

Наразі колектив газети Qirim працює в звичайному режимі. «Ніхто не відпочиває, не гуляє. Ми верстаємо, пишемо – збираємо на майбутнє. Як тільки отримаємо дозвіл, ми будемо друкувати по 16 шпальт (зазвичай виходило 8 – Ред.). І, звичайно, читачам все додамо », – запевнив головний головред.

Видання «15 минут» нагадує, що газета Qirim видається з липня 1989 року. Її тираж наразі складає близько 4 тисяч примірників.

Як повідомило видання «15 минут», 10 червня так званий «Державний комітет у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Республіки Крим» відреагував на новину щодо призупинення виходу газети.

Директор створюваного в Криму медіа-центру імені Гаспринського Айдер Емірів заявив, що його структура не має повністю фінансувати кримськотатарську газету Qirim.

За його словами, Держкомнац Криму, ґрунтуючись на російському законодавстві, може повністю утримувати тільки державні видання (газету «Ян’и дюнья» і журнал «Йилдиз»), а незалежну газету Qirim є можливість фінансувати лише за статтею «поліграфічні послуги».

Також він розповів, що зараз відбувається залучення редакцій видань «Ян’и дюнья», «Йилдиз» та іншої преси мовами національних меншин Криму до структури медіа-центру ім. Ісмаїла Гаспринського. За словами директора центру, за сприяння так званого «глави Криму» Сергія Аксьонова газеті Qirim була надана фінансова допомога в розмірі 150 тисяч рублів, а Держкомнац звернувся з гарантійним листом до друкарні з проханням оперативно відновити випуск газети.

Айдер Емірів заявив, що керівництву газети Qirim також пропонували увійти до складу медіа-центру. «Однак остаточне рішення про це має прийняти сам колектив редакції», – сказав він.

Нагадаємо, у Меджлісі кримськотатарського народу заявляли, що на території анексованого Криму у кримських татар практично не залишилося національних засобів масової інформації. До 31 березня поточного року на території Криму здійснювали свою діяльність наступні кримськотатарські ЗМІ: газети – «Янъы Дунья», «Къырым», «Голос Крыма», «Авдет», журнали – «Арманчыкъ», «Къасевет», «Йылдыз», інформаційні агентства – «Крымские новости QHA» та інтернет-портал «15 минут», телеканали – АТR і Lale, радіо «Мейдан». Лише незначна кількість з них змогли перереєструватися за російським законодавством.