Роздержавлення ЗМІХарківська область обрана регіоном, де буде реалізований пілотний проект з реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації. Про це заявила директор Департаменту масових комунікацій Харківської ОДА Вікторія Маренич, повідомляє Укрінформ.

«Харківщина обрана регіоном реалізації пілотного проекту з роздержавлення районних газет. Якщо в Україні приблизно 10% редакцій комунальних газет підтвердили свою участь у пілотному проекті, то на Харківщині бажаючих першими вступити в ринкові відносини майже третина», — сказала вона.

За словами Маренич, учасниками проекту стануть «Сільські новини» Валківського району, «Червона зірка» Чугуївського району, «Трибуна трудящих» Харківського району, «Зоря» Золочівського району, «Промінь» Краснокутського району, «Маяк» Богодухівського району, «Наш край» Кегичівського району, «Обрії Ізюмщини» Ізюмського району та «Вісник Куп’янщини» Куп’янського району.

Також вона зауважила, що питання реформування комунальних ЗМІ розглядалося на 4 обласних семінарах-нарадах із участю представників юридичного департаменту обласної державної адміністрації, Національної спілки журналістів України та правління Харківського відділення НСЖУ.

Нагадаємо, проект закону № 2600 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» Верховна Рада прийняла за основу 19 вересня. Також було ухвалено рішення про підготовку його до другого читання за скороченою процедурою.

Цей законопроект Верховній Раді рекомендував Комітет з питань свободи слова та інформації. Документ передбачає, що комунальні газети стануть самостійними об’єктами господарювання без підтримки з бюджетів органів місцевого самоврядування.

Медіа-юрист Інституту масової інформації Роман Головенко вважає неправильним сконцентровувати реалізацію пілотного проекту з роздержавлення ЗМІ в одному регіоні.

“Адже регіони різняться як за станом економіки, так і за укладом стосунків між місцевою владою й державною/комунальною пресою, за рівнем її незалежності. Реформування закладів охорони здоров’я почалося хоча б з 3-ох областей, а не з 1. Пілотний проект має проводитися не так, аби мороки з ним було поменше, а для того, щоби виявити максимум можливих проблем в процесі реформування преси”, — зазначив Головенко.

Источник:http://imi.org.ua/news/42011-rozderjavlyuvati-zmi-pochnut-z-harkivschini.html