Коммерсантъ-Украина31 жовтня газета «Коммерсантъ-Украина»  вийде зі спеціальним додатком «50 провідних компаній України». Про це повідомляє прес-служба видавничого дому «Коммерсантъ-Украина».

«50 провідних компаній України» — це щорічне дослідження, присвячене ключовим галузям реального сектору вітчизняної економіки.

Дослідження підготовлено аналітиками компанії «Фінансовий клуб», обсяг — 60 смуг, тираж — 14 420 примірників.

Укладачі рейтингу намагались визначити провідні компанії в десяти найбільших за часткою у ВВП країни галузях української економіки , а також виявити фактори , що впливають на динаміку фінансових і виробничих показників вітчизняних підприємств.

Особливістю цьогорічного рейтингу, як пише «Коммерсант»,  є перехід на принципи оцінки позицій бізнес-груп в розрізі консолідованих показників роботи підприємств, що до них входять, і здійснюють виробничу діяльність та платять податки виключно в Україні.

Базою розрахунку вагових коефіцієнтів, як і при підготовці рейтингів «50 провідних юридичних компаній України» (виходить у грудні) і «50 провідних банків України» (виходить в березні), були аудійовані фінансові та виробничі показники підприємств за 2012 рік. Також аналітична група відібрала понад 800 найбільших платників податків — юридичних осіб, яким були розіслані анкети для підтвердження та уточнення наявних даних. Для визначення провідних компаній у кожній з досліджуваних галузей застосовувалися близько 15 критеріїв оцінки.

Серед них: показники прибутковості і прибутковості бізнесу, вартість активів, сума амортизаційних відрахувань, обсяг сплачених податків, розмір інвестицій, масштаби зовнішньоекономічної діяльності, коефіцієнт боргового навантаження і т.п. Первинні дані потім наводилися до спільного знаменника за допомогою спеціально розроблених зважених коефіцієнтів, які визначали значущість кожного показника при розрахунку підсумкових рейтингових балів. Значення кожного коефіцієнта визначала група експертів, до складу якої увійшли 11 галузевих аналітиків.

«Для забезпечення прозорості роботи над рейтингом методологія, порядок розрахунку показників, вагові коефіцієнти і отримані дані затверджувалися спостережною радою проекту. До нього увійшли міністр фінансів України Юрій Колобов, співголова української частини комітету парламентського співробітництва Україна — ЄС Петро Порошенко і президент « Європейської бізнес асоціації», генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала. Контроль з боку членів наглядової ради покликаний сприяти забезпеченню прозорості проведених розрахунків і підтвердити коректність підсумкових показників», — йдеться у повідомленні видання.

Источник: http://www.telekritika.ua/rinok/2013-10-30/87169