Кабмін не став розглядати закон про роздержавлення друкованих ЗМІ через брак юридичних висновківКабінет Міністрів не розглядав законопроект «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ» на своєму засіданні 3 квітня. Про плани уряду розглянути проект закону саме цього дня йшлося 2 квітня на засіданні Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, яка діє в рамках програми «Відкрита розмова».

Цю інформацію «Телекритиці» підтвердив голова Держкомтелерадіо Олександр Курдінович. За його словами, для розгляду законопроекту про роздержавлення друкованих ЗМІ забракло кількох юридичних висновків.

Директор департаменту інформації та комунікації з громадськістю секретаріату Кабінету Міністрів Сергій Нагорянський у коментарі «Телекритиці» зазначив, що цей законопроект розглядатиметься на засіданні 8 квітня.

Юрист НСЖУ Тетяна Котюжинська вважає, що часу для підготовки законопроекту від Держкомтелерадіо було достатньо. Вона нагадала, що саме цей проект пройшов обговорення в трудових колективах багатьох комунальних газет і повністю підтриманий НСЖУ.

Нагадаємо, у парламенті 21 березня зареєстровано законопроект № 2600 «Про реформування друкованих засобів масової інформації», який прописує механізми реформування друкованих ЗМІ, що засновані органами державної влади, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування. Проект поданий народними депутатами Миколою Томенком, Рустамом Рауповим, Миколою Княжицьким, Ігорем Мірошниченком, Степаном Курпілем та Миколою Баграєвим.

Проект від Держкомтелерадіо тепер вважається альтернативним, і на його реєстрацію в парламенті регламент відводить 14 днів (тобто до 4 квітня включно).

«Можливо нам вдасться зареєструвати проект Держкомтелерадіо від імені народних депутатів, або переконати їх відкликати вже зареєстрований і тоді внести наш», — припустила Тетяна Котюжинська.

Як писала «Телекритика», згідно з проектом Держкомтелерадіо, реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюватиметься у два етапи — впродовж трьох і двох років. А спосіб реформування вибиратимуть трудові колективи.

Приміщення державної або комунальної власності, у яких перебували редакції, передаватимуться їм у тривалу оренду (на 15 років), з розміром орендної плати, встановленим для бюджетних організацій. Крім того реформовані ЗМІ можуть розраховувати на державну підтримку, якщо збережуть своє цільове призначення і функціонування.

Нагадаємо, 21 березня Президент України Віктор Янукович дав доручення прем’єр-міністру Миколі Азарову підготувати проект закону про роздержавлення друкованих засобів масової інформації.

Джерело: http://www.telekritika.ua/pravo/2013-04-03/80558