У той час, як чимало друкованих видань переживають серйозну скруту, найбільша в Європі газета – німецька «Bild» – сподівається на нові рекордні показники. Не виключно, що видання стане дорожчим.

«Після дуже прибуткового 2010 року ми сподіваємося, що в 2011 році заробимо на продажу газети так багато грошей, як ніколи раніше», — сказав в розмові з газетою німецьких ділових кіл «Handelsblatt» головний редактор «Bild» Кай Дікманн. Він запевнив, що друкована версія «Bild» ще багато років приноситиме прибутки. Ця газета вважається справжньою перлиною німецького видавництва Axel Springer.

Нетрадиційні кроки

Водночас слід визнати, що тираж газети в останні роки постійно скорочується. Такій тенденції концерн протидіє підвищенням ціни. Дікманн підтвердив, що і в майбутньому слід очікувати подорожчання газети. «За капучино сьогодні доводиться платити в кафе щонайменше 2,80 євро. За таких умов 70 центів за газету – це зовсім не багато. Тому не виключаю, що колись «Bild» коштуватиме один євро», — сказав Дікманн.

Аби залишатися прибутковим і привабливим, видання вдається й до нетрадиційних кроків, розбудовуючи додаткові комерційні проекти. Ще цього року планується розпочати випуск серії книжок лауреатів Нобелівської премії з літератури. За словами Дікманна, в продаж надійде загалом 20 томів за сенсаційною ціною.

Майбутнє за інтернетом

Щодня продається 2,9 мільйона друкованих екземплярів «Bild». Таким чином це видання вважається найбільш тиражною у Європі газетою. Однак видання реагує і на бурхливий розвиток цифрового медіа-простору. Головний редактор газети висловив сподівання на збільшення прибутків від продажу змісту через інтернет.

Як стверджує Дікманн, уже зараз понад сто тисяч читачів щодня платять за свою цифрову версію «Bild», яку вони отримують на мобільні телефони й комп’ютери. Звичайно це ще не можна назвати великим бізнесом у порівняння з друкованою версією, але через три роки все виглядатиме зовсім інакше, переконаний Дікманн.

Автор — Володимир Медяний
Джерело —  http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15371665,00.html